SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/017 | 4024 Debrecen, Varga utca 5.

Intézmény logo

Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. máj. 3.


DSZC

  Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

  Díjátadó ünnepségen jutalmazta május 2-án, kedden a 2022/2023-as tanévben megrendezett országos szakmai, tanulmányi és sportversenyeken kiemelkedő helyezést elért tanulókat és felkészítő tanáraikat a Debreceni Szakképzési Centrum. A Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum aulájában tartott eseményen a szakképzési centrum 100 diákja és 57 oktatója vehetett át elismerést.

  Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

  Dr. Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere az ünnepségen köszöntő beszédében elmondta: amikor a város új stratégiáján, a Debrecen 2030 programon dolgoztak, ennek középpontjában az állt, hogy minél több tehetséget tudjon megszólítani a város és számukra helyben, egy teljes életutat, karrierpályát tudjon nyújtani. Az alpolgármester emlékeztetett: hónapról hónapra újabb és újabb munkahelyeket jelentenek be, ezért nagyon fontos, hogy a munkaerőpiac elvárásainak megfelelő tudással, képzettséggel rendelkezzenek a tanulók. Kiemelte: a mai esemény a bizonyíték arra, hogy a Debreceni Szakképzési Centrumban nemcsak mennyiségi, hanem minőségi oktatás zajlik, hiszen az elmúlt időszakban olyan – országosan is – kiváló eredményeket értek el a tanulók, amely a szakképzés elismertségét is növeli. Az alpolgármester összegzésként elmondta: a DSZC 5 tanulója vett részt az idei Szakma Sztár Fesztiválon, továbbá 12 tanuló 8 szakmában országos döntőben szerepelt, emellett pedig többen is rendkívüli eredményt értek el szakmájukban és a közismereti tárgyak vonatkozásában.

  Szilágyi Sándor, a Debreceni Szakképzési Centrum főigazgatója elmondta: mindig nagy megtiszteltetés olyan emberek társaságában lenni, akik többet tesznek az átlagnál. A főigazgató elismerését fejezte ki a díjátadón részt vevő tanulóknak és köszönetet mondott azoknak az oktatóknak, akik felkészítették a diákokat a különböző versenyekre. Szilágyi Sándor kiemelte: a szakképzésben nagyon sok olyan tehetséges diák van, akik a jövőt formálják, alakítják.

  Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja elmondta: évről évre azt tapasztalják, hogy egyre több tehetséges, lelkes tanuló mosolyog vissza rájuk a már hagyománnyá vált díjátadó ünnepségen. A kancellár az oktatókhoz fordulva arról beszélt, hogy ők azok, akik szárnyakat adnak a tanulóknak, majd hangsúlyozta: tehetséget fölismerni és azt gondozni életre szóló lehetőség, élmény, feladat és egyben felelősség is. Tirpák Zsolt emlékeztetett arra is, hogy a fiatalok a „lehetőségek városában” tanulnak szakmát, ahol napról napra újabb munkahelyek jönnek létre. Az kérte a fiataloktól, hogy éljenek az előttük álló lehetőségekkel.

   

  Szeretettel gratulálunk díjazott tanulóinknak és oktatóinknak!

  Helyezést elérő tanuló (csapatverseny esetén tanulók) neve Évfolyam Felkészítő tanár neve Verseny megnevezése Verseny szakterülete Verseny szintje Helyezés
  Szekeres Ákos 12. C Sándor Zoltán  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Épületgépészeti ismeretek országos 3. helyezés
  Koncz Dávid 5/13. D Harasztosi Sándor és Vincze Ferenc Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Épületgépész technikus országos szakmai válogatóba jutott
  Baranyai Máté 12.C   Junior Karate Országos Bajnokság Testnevelés-Kyokushin Karate országos 2. hely
  Árva Kristóf (csapatkapitány)
  Vincze Énók
  Vas Gréta Laura
  Cseke Gabriella
  Sári Titanilla
  Faragó Ákos
  Barabás Vivien
  Fodor Levente
  10. , 11., 14. Garamvölgyiné Gábor Andrea Diákolimpia frizbi sportág országos országos döntőbe jutott

   

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Csapatépítőn a 9.A Budapesten!

  Csapatépítőn a 9.A Budapesten!

  A 9.A. osztály első osztálykirándulása Budapesten volt 2023. szeptember 23-án.

  2023. szept. 26.


  DSZC Péchy

  Sportolás vs. függőségek

  Sportolás vs. függőségek

  A DSZC Péchy Mihály Építőipari Technikum és a Péchysek Baráti Köre szervezésében 2023. szeptember 21-én Kocsár László rendőrszázados, bűnmegelőzési tanácsadó, az iskolánk volt diákja tartott előadást Sport vs. függősek címmel.

  2023. szept. 22.


  DSZC Péchy

  "Tegyük a világot egy jobb otthonná!"

  "Tegyük a világot egy jobb otthonná!"

  Az 1/13. A osztály szárazépítő előadáson vett részt a Gulyás Tüzépen 2023.09.13-án. Az előadást a Saint-Gobain Hungary Kft. képviselői tartották. Köszönjük a lehetőséget, a tartalmas szakmai előadást és a vendéglátást!

  2023. szept. 20.


  DSZC Péchy


  Partnereink

  • Robert Bosch Kft
  • Hunép ZRT.
  • Dryvit Profi Kft.
  • Falazó elemek
  • Vízellátás
  • Csomagolás technológia
  • Épületenergetika
  • Szaniter
  • Építőipar
  • Építőipar
  • Építőipar
  • Faipar
  • Épületgépészet, közmű
  • Épületgépészet
  • Kémények
  • Bútorlap szabászat
  • Bútorgyártás
  • A Lakberendező képzést az Archline szoftver segítségével valósítjuk meg
  • Colas Hungária Zrt.
  • Dörken Kft
  • Vaillant Kft
  • Keviép Kft
  • Gépész Szakáruház - Migép Kft.
  • WILO Kft
  • BWT
  • Leier Hungária Kft.
  • Épületgépész Múzeum
  • Bau Bildung Sachsen e. V.
  • Siemens Zrt
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum

    4024 Debrecen, Varga utca 5.

   • Telefon: 06-52/531-892 vagy 20/465-9093 Iskola

    E-mail: info@pechy.net

    OM azonosító: 203033/017

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002424


   2023 Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum